Regnārs Vaivars iejūtas mākslīgā intelekta lomā: eksluzīvs ieskats LMT seriāla filmēšanas aizkulisēs
22. Jul., 2019 Foto: Publicitātes

Regnārs Vaivars iejūtas mākslīgā intelekta lomā: eksluzīvs ieskats LMT seriāla filmēšanas aizkulisēs

Ar radošās komandas parakstiem klāta šķīvja simbolisku saplēšanu un pirmo ainu filmēšanu kādreizējās Rīgas Vagonu rūpnīcas telpās sākusies jaunā LMT oriģinālseriāla filmēšana. Jau pirmajā filmēšanas dienā seriāla varoņi nokļuva neizzinātajā un noslēpumainajā virtuālajā realitātē, bet galvenās vīriešu lomas  atveidotājs Regnārs Vaivars pat iejutās mākslīgā intelekta tēlā.

 

Darbs pie seriāla filmēšanas bijušajā Vagonu rūpnīcā pirmajā dienā ilga 12 stundas.  Līdzās aktieriem Regnāram Vaivaram, Ģirtam Jakovļevam un Kārlim Kušķim plecu pie pleca strādāja arī radošā komanda 30 cilvēku sastāvā, iemūžinot seriāla epizodes, kurās virtuālajā realitātē ar Vaivara attēloto mākslīgā intelekta tēlu un galvenās varones mīļoto – Raimondu tiekas viņas vectēvs un brālis. Kā stāsta seriāla veidotāji, kādreizējā Rīgas Vagonrūpnīca šo ainu fimēšanai izvēlēta apzināti, jo laika zoba skartajām telpām ir unikāls mērogs un tajās vērojamas fantastiskas gaismas spēles.

Neraugoties uz skarbajiem apstākļiem – aukstumu, kas pirmajā filmēšanas dienā bija neatņemams pavadonis seriāla radošajai grupai un aktieriem, režisors Uldis Cipsts pauž gandarījumu par paveikto. “Par spīti tam, ka seriāla stāsts ir kas līdz šim nebijis Latvijas kinematogrāfijā, proti, tajā ir liela tehnoloģiskā klātbūtne un tas atļaujas izmantot fantastikas elementus, lai modelētu nākotni, kāda tā varētu būt, attīstoties digitālajām tehnoloģijām, aktieru komandai tas nesagādā nekādas problēmas. Ikviens no seriāla aktieriem ir augstas raudzes profesionālis, un tādēļ darbs pie seriāla veidošanas sokās raiti. Galvenais izaicinājums ir salāgot filmēšanas laikus ar viņu noslogoto grafiku teātros, kur top gan jauni iestudējumi ar mūsu zvaigžņu piedalīšanos, gan regulāri norisinās repertuāra izrādes,” stāsta režisors. 

Kā atklāj seriāla veidotāji, ikviens no iesaistītajiem aktieriem aizrautīgi strādā ar savu lomu un aktieru komanda aktīvi iesaistījusies arī seriāla tēlu izveidē. Galvenajā varonē Gundegā pat esot saskatāma zināma līdzība ar lomas atveidotāju, aktrisi Ilvu Centeri.

Tāpat, lai seriāla notikumi, dialogi un vide, kuru caurauž mūsdienu tehnoloģijas, būtu pietuvināti realitātei informācijas tehnoloģiju nozarē, seriāla veidošanā piesaistīts arī IT uzņēmuma Accenture eksperts.  

Plānots, ka tuvāko nedēļu laikā seriāla notikumu filmēšana norisināsies ne tikai kādreizējās Rīgas Vagonrūpnīcas telpās, bet arī LMT ēkā, kur atradīsies galveno varoņu birojs, Jaunajā Teikā, kur iekārtoti viņu dzīvokļi, bet ārskati tiks filmēti VEF apkaimē, kur mājvietu radis Rīgas tehnoloģiju kvartāls. Tāpat filmēšanas grupa dosies arī uz kādu privātmāju Pārdaugavā un Latvijas Universitātes jauno korpusu – “Zinātņu māju”.


Jau ziņots, ka LMT seriāls pie skatītājiem nonāks rudenī un tas būs redzams LMT mājas viedtelevīzijā. Seriāla ar komēdijas un fantastikas elementiem centrā būs  jaunas, pašpārliecinātas sievietes – informācijas tehnoloģiju speciālistes Gundegas (Ilva Centere) un viņas nesen aizasaulē aizgājušā mīļotā – Raimonda (Regnārs Vaivars), kurš ar tehnoloģiju palīdzību pārtapis mākslīgajā intelektā, mīlasstāsts. Līdzās abu varoņu mīlasstāstam seriālā risināsies arī spraigi notikumi IT uzņēmumā, kurā strādā galvenā varone. Seriālā būs redzami tādi Latvijā zināmi un iemīļoti aktieri kā Ināra Slucka, Artūrs Skrastiņš un Ģirts Jakovļevs. Seriāla scenārija autori ir dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce un aktieris Artūrs Dīcis. Tāpat pie scenārija strādājis arī pieredzējušais fantāzijas seriālu autors Aleksejs Karaulovs.